Dodawanie komentarza

Do tematu: Nanorurkowe wyświetlacze

Nanorurkowe wyświetlacze

nauka.gildia.pl/r.o. | 2005-05-15 08:30:19

Motorola zaprezentowała pracujący prototyp kolorowego wyświetlacza wykorzystującego węglowe nanorurki. Amerykański koncern zmodyfikował znaną od lat koncepcję wyświetlacza emisyjnego, wykorzystując połączone ze szkłem nanorurki. Tak powstał wyświetlacz nanoemisyjny, który ma łączyć w sobie zalety technologii CRT i LCD.

Nanorurki - otwarte rurki wykonane z pojedynczych molekuł, które charakteryzują się ogromną wytrzymałością i posiadają nietypowe właściwości elektryczne, uważane są za "materiał przyszłości" i trwa swoista moda na wykorzystywanie ich w kolejnych typach urządzeń.

Zbudowany przez Motorolę wyświetlacz ma przekątną 4,7 cala i rozdzielczość 128x96 pikseli. Podobno z użyciem tej samej technologii będzie można wyprodukować 42-calowy telewizor HD. Jednak Motorola nie przewiduje produkcji - chce sprzedawać licencje innym firmom. Według przedstawicieli koncernu, przy dużym zaangażowaniu licencjobiorców pierwsze wyświetlacze nanoemisyjne mogłyby trafić na rynek już za 2 lata. Taka wizja wydaje się jednak niezbyt prawdopodobna, bowiem wdrożenie technologii wymaga ogromnych inwestycji - wytwórcy wyświetlaczy LCD i ekranów plazmowych musieliby wymienić nawet połowę wyposażenia swoich linii produkcyjnych.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

notka

...
~Martunia 2005-05-21 11:59:32

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę