Dodawanie komentarza

Do tematu: Laserowy Irak - MTHEL

Laserowy Irak - MTHEL

AlJazeera, na zdjęciu RBS 70/r.n. | 2005-05-11 14:51:24

Pentagon finansował budowę i rozwój prototypu lasera wojskowego - zdolnego do strącania rakiet i helikopterów, który może być w najbliższych latach zastosowany w Iraku.

Nowy system laserowy przeszedł ostatnio w Iraku wiele testów, które zakończyły się powodzeniem. Być może będzie on używany w Bagdadzie w tzw. "Zielonej Strefie" przeciwko możliwym atakom rakietowym.

Podpułkownik Jeff Sounder, który jest dyrektorem Redstone Arsenal w stanie Alabama (USA) stwierdził, że na rozwój tego projektu zostało wydanych wiele miliardów dolarów. Obecnie amerykański kongres zawiesił finansowanie tego projektu, co może uniemożliwić jego kontynuację.

Mobilny Taktyczny Wysokoenergetyczny Laser (MTHEL) jest nowoczesną bronią zasilaną przez spalanie toksycznych chemikaliów, która bez problemu może zniszczyć każdy ruchomy obiekt wojskowy.

Broń ta wcześniej znana była pod nazwą Nautilius. Zmieniono jej nazwę w roku 1994, kiedy to udało się za jej pomocą zestrzelić wojskową rakietę.

Obecnie problemem jest wysoki koszt jej użytkowania - do 3000 tysięcy dolarów za jeden strzał, albowiem musi ona wyprodukować 100 kilowatów mocy, co będzie mozliwe w wyniku rozwoju prac w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę