Dodawanie komentarza

Do tematu: Broń elekromagnetyczna na wyposażeniu policji

Broń elekromagnetyczna na wyposażeniu policji

Wired News/r.n. | 2005-03-03 02:03:30

Idea stworzenia potężnej broni falowej znana jest już w twórczości science-fiction od wielu lat. Broń, która strzela niewidzialną wiązką energii wkrótce może zastąpić tą tradycyjną - przynajmniej na to szykuje się amerykańska policja.

James Tatoian, szef instytutu Eureka Aerospace w Pasadenie w Kalifornii pracuje nad systemem broni mikfofalowej, której użycie miałoby mieć znaczący wpływ na mikrochipy znajdujące się w pojazdach samochodowych. Jeden strzał z takiego urządzenia mogłoby skutecznie uniemożliwić dalszą jazdę autem.

"Kiedy w okolicy panuje napięcie od 10 do 15 KV na każdy metr kwadratowy cel staje się bardzo szybko niezdolny do jazdy" - mówi Tatoian.

Większość aut w Stanach Zjednoczonych po roku 1982 była wyposażana w mikroprocesory. Obecnie ich nieobecność w pojazdach samochodowych jest raczej niemożliwa - kontrolują wszystko - od wtrysku paliwa po zaawansowane systemy nawigacji satelitarnej.

"Urządzenie jest ciągle w fazie udoskonalania, waży jak na razie 90 kg. Warto wspomnieć, że podczas testów dysponowało ono taką energią, że chipy we wszystkich samochodach, które znajdowały się nawet do 100 metrów od źródła strzału uległy destrukcji" - dodaje Tatoian.

Nową bronią poważnie zainteresowane jest biuro szeryfa w Los Angeles, które już zapisało się na listę pierwszych klientów.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (1):

Żadna nowość...

...
~Dawid R 2005-09-18 07:54:09

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę