Dodawanie komentarza

Do tematu: Niesamowite budowle Santiago Calatravy

Niesamowite budowle Santiago Calatravy

własne/r.n. | 2005-02-27 02:02:43

Renomowany hiszpański architekt i inżynier - Santiago Calatrava, kojarzony jest najczęściej z miejscami publicznymi, takimi jak piękne budynki, mosty, opery, stacje kolejowe, lotniska. Tworzona przez niego architektura jest zjawiskiem dość rzadkim w skali światowej. Budowle z pozoru kpiące z praw fizyki przykuwają wzrok, który trudno jest od nich odciągnąć. Dla zagubionego w mieście turysty spotkanie sie z architekturą Calatravy bardzo często skutkuje nieplanowanym dłuższym pobytem przy niezwykłym obiekcie.

Santiago Calatrava na swoim koncie z większych projektów ma już m.in. kompleksy olimpijskie w Barcelonie i w Atenach. Obecnie pracuje nad odbudową World Trade Center Transport Hub w Nowym Jorku. Calatrava zaplanował, że wybuduje tam 254 metrową wieżę.

"Wieża charakreryzować się będzie nietuzinkowym wyglądem, stanie się nowym symbolem dolnego Manhatanu" - mówi Frank Sciame z Sciame Construction Co., firmy zajmującej się odbudową WTC.

Wieża składać się będzie z 12 modułów w kształcie sześcianów. W każdym z nich będą się znajdować 4 użytkowe piętra. Łącznie w wieży znajdować się będzie 16 258 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Zobacz koniecznie niezwykłe budowle Santiago Calatravy:
Santiago Calatrava


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę