Dodawanie komentarza

Do tematu: Bez martwego punktu

Bez martwego punktu

własne/r.n. | 2005-02-09 02:14:19

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się nam podjeżdzać na rowerze pod wyższą górkę, nastąpiła z pewnoocią chwila, w której musieliśmy zsiąść z jednoślada i iść dalej na piechotę. Moment, w którym poczuliśmy, że nie jesteśmy w stanie jechać wyżej jest związany z tzw. "martwym punktem", gdzie si?a z korby jednośladu nie może dotrzeć do układu jezdnego pojazdu.

Ludzie poradzili sobie i z tym problemem. Najnowsze rozwiązanie techniczne dotyczące nowego modelu rotora korby doprowadzły już do zwycięstw wielu sportowców.

Zlikwidowanie "martwego punktu", czyli momentu, w którym korba znajduje się w pozycji pionowej było jednym z celów wielu konstruktorów. Jak wiadomo, w momencie gdy korba znajduje się na samej górze trudno jest przekazać napędowi jakąmkolwiek większą energię - napęd w jednośladach odbywa się głównie na zasadzie nacisku na korby, stąd pozycja pionowa jest momentem najbardziej niekorzystnego ułożenia korby względem mozliwości przełożenia energii z ludzkich mięśni.

Zastosowanie nowego rotora, który eliminuje "martwy punkt" doprowadziło do zwiększenia efektywności napędzania jednośladów, co w testach dawało nawet ponad 20% przyrost całkowitych rezultatów!

Zobacz zasadę działania:
Link


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (4):

jaki koszt?

...
~Przemek 2005-04-19 13:59:54


czy te linki beda ... ??

...
~Heniu 2005-02-09 09:36:43


czy te linki beda ... ?? [1]

...
~Heniu 2005-02-09 09:33:43

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę