Dodawanie komentarza

Do tematu: Telefony komórkowe niszczą DNA

Telefony komórkowe niszczą DNA

BBC/r.e. | 2004-12-21 14:52:45

Fale radiowe wytwarzane przez telefony komórkowe działają zabójczo dla komórek naszego ciała niszcząc ich DNA - dowiodły ostatnie badania labolatoryjne.

Rządowe Komisja Zapobiegania Ryzyku Radiologicznemu w Wielkiej Brytanii (NRPB) przyznaje jednak, że ludzie nie powinni wpadać w panikę i próbuje zaprzeczyć ostatnim wynikom badań.

Rzecznik prasowy tej instytucji przekazał, że badania te nie mają związku z ewentualnymi zmianami w naszym ciele, które mogą powodować uszczerbek na zdrowiu.

Na świecie mamy obecnie 1,5 miliarda posiadaczy telefonów komórkowych. Debata nad bezpieczeństwem ich użytkowania toczy się już od dłuższego czasu.

Raport specjalisty rządowego Wielkiej Brytanii Stewarta z 2000 roku stwierdza jednoznacznie, że nie ma bezpośrednich powiązań związanych z używaniem telefonów komórkowych i problemami zdrowotnymi. Co ciekawe, raport ten zawiera mimo wszystko adnotację, że urządzeń tych nie powinny używać dzieci - jeśli zaś miałyby mieć z nimi do czynienia, to tylko w sytuacjach zagrożenia.

Tajne - bo nie leży w interesie producentów...

Badania grupy naukowej Reflex przy współudziale niemieckich specjalistów z Verum, przeprowadzone na zwierzęcych i ludzkich komórkach w labolatorium wykazały, że działalność szkodliwa faktycznie istnieje.

W komórkach, które wystawiono na działanie fal elektromagnetycznych, uszkodzeniu zaczęło ulegać DNA, które nie zawsze było naprawiane przez komórkę.

Zniszczone, zmutowane DNA było widać w kolejnych generacjach komórek. Zmutowane komórki zwiększają zaś prawdopodobieństwo wystąpienia raka.

Badania te jednak nie ujrzały światła dziennego w żadnym z większych środków przekazu medialnego.

Siła promieniowania, którą użyto do badania miała poziom od 0,3 do 2 Watt na kilogram, zgodnie z SAR (Specific Absorption Rate). SAR zaś jest przelicznikiem służącym do określania, jaką ilość energii z promieniowania elektromagnetycznego pochłania ludzkie ciało.

Większość z telefonów emituje promieniowanie na poziomie SAR od 0,5 do 1W/kg. Telefony komórkowe, które przekraczają normę 2W/kg nie mogą być wprowadzone na rynek.

Franz Adlkofer, który był jednym z badaczy grupy Reflex ostrzega, że ludzie powinni używać telefonów stacjonarnych częściej niż komórkowych: "zawsze, kiedy to możliwe".

"Nie chcemy powodować paniki, warto zaś podjąć jakieś środki zapobiegawcze" - dodaje.

Badania innych specjalistów dowodzą, że promieniowanie telefonów komórkowych może powodować niekorzystne zjawiska w naszym ciele. Bóle glowy, podwyższona temperatura, zmęczenie - to najczęstsze objawy wymieniane przez badaczy.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (3):

Komurki

...
~Diabeł 2004-12-30 04:08:04


mojej żonie komórka urwała [1]

...
~Grzegorz 2004-12-21 21:17:18

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę