Dodawanie komentarza

Do tematu: Kwaśna sprawa...

Kwaśna sprawa...

SuperExpress: Warszawa/ Arkadiusz Dawidowski,
Daniel Walczak/ Foto: Jan Zadora/Reporter | 2004-02-19 16:59:17

Marek Zabrzeski pilnuje interesów Jolanty Kwaśniewskiej i szefa Prokomu Ryszarda Krauzego.

Marek Zabrzeski, który prowadzi w Warszawie agencję nieruchomości Royal Wilanów Jolanty Kwaśniewskiej, pracuje równocześnie dla Ryszarda Krauzego, właściciela firmy Prokom. Zabrzeski prowadząc interesy powołuje się na kontakty z tym wpływowym biznesmenem.

Na wizytówce Marek Zabrzeski chwali się, że zarządza agencją Pierwszej Damy RP
Wczoraj SuperExpress ujawnił, że Kwaśniewska prowadzi działalność gospodarczą - handel nieruchomościami. 249 tys. 115 zł i 3 grosze - tyle pieniędzy dzięki agencji trafiło na jej konto w 2003 r. Dla Pierwszej Damy pieniądze zarabia Marek Zabrzeski, który zarządza agencją.

Marek i Ryszard

W dziennikarskim śledztwie ustaliliśmy, że Marek Zabrzeski od kilku lat pilnuje też interesów Ryszarda Krauzego, biznesmena od lat wygrywającego wielkie państwowe przetargi na inwestycje.

Krauze w 1996 r. kupił od spadkobierców przedwojennych właścicieli spółkę "Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich, założone w 1805 r.". Władzę w zakładach objęli jego ludzie oraz Marek Zabrzeski, który trafił do rady nadzorczej. Spółka odzyskała przedwojenne grunty na warszawskiej Woli i potem je sprzedała. Dziś stoi tam centrum handlowe Wola Park i supermarket Auchan.

Krauze kilka lat temu zainwestował też na Wilanowie. Kupił tam aż 169 ha ziemi. Chce wybudować osiedle Miasteczko Wilanów i postawić największą w Warszawie galerię handlową z supermarketem... Auchan. W tym interesie także są Zakłady C. Ulrich z Markiem Zabrzeskim.

Zabrzeski przy prowadzeniu interesów powołuje się na znajomość z wpływowym biznesmenem. - Kilka miesięcy temu przyszedł do urzędu i pytał, czy mamy grunty, które mógłby kupić pod inwestycje. W trakcie rozmowy wspomniał, że zna dobrze szefa Prokomu - zdradza Lech Skowron (50 l.), burmistrz dzielnicy Wilanów.

Marek i Jolanta

Zabrzeski mimo prośby nie chciał się z nami spotkać.. Telefoniczną rozmowę autoryzował faksem. Odmówił też publikacji swojego zdjęcia.

"Panią Kwaśniewską znam od połowy lat 80." - napisał w odpowiedzi dla "Super Expressu". Poznali się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. "Pani Kwaśniewska reprezentowała wówczas zarząd firmy produkującej biżuterię. Jej wyroby reprezentowana przeze mnie firma w wymianie bezdewizowej sprzedawała na rynki wschodnie. W okresie późniejszym córki nasze chodziły do jednej szkoły" - czytamy.

Zabrzeski bywa na salonach Kwaśniewskich. Był nawet jednym z fundatorów obrazu Wojciecha Kossaka, który prezydent dostał na imieniny w 2002 roku.

Jak trafił do Royal Wilanów? Twierdzi, że Kwaśniewska wybrała jego firmę Plus Management Services spośród wielu złożonych jej propozycji.

Sprawdziliśmy tę firmę. I co się okazało? To nie spółka z prezesem, radą nadzorczą, tylko zwykły wpis do ewidencji gospodarczej urzędu dzielnicy Zabrzeski udziela "pomocy innym podmiotom gospodarczym w prowadzeniu ich spraw" oraz handluje nieruchomościami.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

Widocznie jest dobry w te klocki

...
~sylwos 2004-09-09 14:51:13


PROKOMuny ---- SPONSOR LEWEJ SPRAWY wkońcu ujrzy

...
~tr 2004-02-21 06:44:33

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę