Dodawanie komentarza

Do tematu: Rok za godło

Rok za godło

BA, PAP, ND | 2004-08-03 05:23:14

Do roku więzienia może grozić byłemu staroście powiatu strzeleckiego (woj. opolskie) Gerhardowi M., który kazał usunąć z budynku starostwa godło i powiesić w jego miejsce dwujęzyczne - polskie i niemieckie - tablice informacyjne oraz herb powiatu.

O postawieniu zarzutu rekomendowanemu przez mniejszość niemiecką byłemu staroście poinformował wczoraj rzecznik opolskiej prokuratury Roman Wawrzynek.

- 28 kwietnia tego roku jako starosta powiatu polecił usunąć godło i nakazał zawiesić w jego miejsce tablice informacyjne i herb powiatu - powiedział prokurator Wawrzynek. Podejrzany nie przyznał się do winy, twierdząc, że usunięcie godła było tymczasowe, a w jego działaniu nie było złej woli. Ciąży na nim zarzut z art. 137 kodeksu karnego, według którego za usunięcie godła grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub do roku więzienia. Godło wróciło na budynek starostwa kilka dni po jego usunięciu, po interwencji władz wojewódzkich. Radni powiatu strzeleckiego odwołali Gerharda M. ze stanowiska w połowie czerwca.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

Godlo

...
~ Robert M. 2011-12-17 18:38:37


a co to jest godło?

...
~AH 2004-08-07 08:44:15

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę