Dodawanie komentarza

Do tematu: UKE i spis powszechny internautów

UKE i spis powszechny internautów

r.n. | 2010-05-19 04:08:55

Urząd Komunikacji Elektronicznej, bez naszej wiedzy, rozpoczął spis powszechny wszystkich Internautów w Polsce. Do 11 czerwca br. providerzy Internetu zobowiązani są do przekazania danych wszystkich swoich abonentów. GIODO śpi.

Oto fragment pisma wysyłanego do providerów:


W związku z rozpoczęciem procesu analiz lokalnych rynków usług dostępu szerokopasmowego do Internetu w Polsce, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwraca się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych świadczących usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych o przekazanie danych umożliwiających ocenę duplikacji lokalnych sieci dostępowych oraz stopnia konkurencji na rynkach lokalnych w Polsce.i co najważniejsze:


Sposoby dostarczenia danych:

przedsiębiorcy telekomunikacyjni posiadający mniej niż 10 000 użytkowników końcowych mogą przesłać dane w formie plików pocztą elektroniczną na adres rynekszerokopasmowy@uke.gov.pl lub dostarczyć pliki na płycie CD/DVD,

przedsiębiorcy posiadający mniej niż 10 000 użytkowników końcowych mogą przesłać dane w formie elektronicznej na skrzynkę podawczą UKE, która jest dostępna pod adresem https://uke.eboi.pl/. Instrukcja utworzenia konta oraz procedura opisująca proces przesyłania plików została załączona poniżej,

przedsiębiorcy telekomunikacyjni posiadający więcej niż 10 000 użytkowników proszeni są o dostarczenie danych wyłącznie na płytach CD/DVD.

Dane należy przesłać do UKE drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty na nośniku CD/DVD w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 czerwca 2010 r. do godz. 15:00. Adres do nadsyłania korespondencji drogą pocztową:

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Departament Analiz Rynku Telekomunikacyjnego

ul. Kasprzaka 18/20

01-211 Warszawa

Dzień 11 czerwca 2010 r. należy traktować jako ostateczny dzień wpływu informacji do UKE.... wystarczy zdobyć jeden list od dużego providera... i mamy taką bazę danych, że głowa mała. Służby specjalne byłyby głupie, gdyby zawartości listów nie skopiowały.

Co prawda istnieją pewne ograniczenia:


O ile to możliwe to pożądanym scenariuszem jest pozyskanie danych o adresach instalacyjnych poszczególnych
pakietów usług klientów do poziomu posesji lub bloku mieszkalnego. Wykonanie agregacji danych do poziomu
posesji a więc z usunięciem danych o lokalach mieszkalnych. A następnie uzupełnienie listy budynków
o budynki w których nie posiadacie Państwo aktywnych klientów lecz macie zakończenia swojej sieci
w budynku/na posesji.ale przecież wielu Polaków mieszka w domach jednorodzinnych, gdzie adres posesji jest równy dokładnemu adresowi zamieszkania :)

Wielki Brat patrzy...

Zapytania o wyjaśnienie sytuacji zostały skierowane przez nas zarówno do UKE jak i GIODO. Czekamy na odpowiedź.

Szczegóły:
UKE - zasady spisu


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (2):

prośba to prosba

...
~DDS-DziśDzieńSłońca 2010-05-30 13:25:57


ŻYDZI WIEDZIELI O ZAMACHU!

...
~ŻYDZI WIEDZIELI O ZA 2010-05-22 22:28:18

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę