Dodawanie komentarza

Do tematu: Powstało Stowarzyszenie Zmiana

Powstało Stowarzyszenie Zmiana

Zmiana/r.k. | 2009-02-26 00:00:31

W dniu 23-02-2009 roku w Warszawie zostało powołane Stowarzyszenie ZMIANA. Celem stowarzyszenia jest obrona polskich interesów narodowych w gospodarce, ekonomii, polityce społecznej.

W skład Komitetu założycielskiego Stowarzyszenia weszły osoby reprezentujące różne środowiska polityczne o poglądach propaństwowych i patriotycznych. Zebranie uchwaliło Statut oraz dokonało wyboru tymczasowych władz Stowarzyszenia. Przewodniczącym Stowarzyszenia został Stanisław Adamski-Chwalibóg, zastępcami: Zygmunt Wrzodak, Mateusz Piskorski, Sylwester Chruszcz oraz prof. Zbigniew Wrzesiński. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną ponad podziałami i dla każdego działacza społecznego, każdego obywatela niezaangażowanego politycznie, czy każdego polityka, który w swojej działalności politycznej kierował się interesem Polski jest miejsce, ponieważ sytuacja Polski wymaga od nas pojednania, w imię zwalczenia nadchodzącego kryzysu, złagodzenia jego skutków oraz budowy silnego, bezpiecznego i rozwiniętego gospodarczo Państwa Polskiego.

Przedmiotem troski, dążeń i działań Stowarzyszenia ZMIANA” jest dobro naszego Narodu i Państwa. „ZMIANA” chce poprzez połączenie wszystkich sił propaństwowych zbudować realną alternatywę wobec wszystkich odpowiedzialnych za obecny stan państwa. PO, PIS, SLD, PSL – to te same twarze w różnych konfiguracjach i pod różnymi nazwami To te partie, ci politycy, są odpowiedzialni za upadek przemysłu, za gigantyczne zadłużenie państwa sięgające prawie 280 mld $, za krytyczny i karygodny brak jakiegokolwiek przygotowania do nadchodzącego kryzysu. Nadszedł moment na podziękowanie tym wszystkich politykom. Co to za mężowie stanu, co urządzają sobie zabawę w piaskownicy, zamiast kierować się odpowiedzialnością za państwo? Wojna o krzesło w samolocie – to główny obiekt zainteresowań politycznych obecnego prezydenta i niedoszłego prezydenta. Zamiast zajmować się ważnymi i kluczowymi dla bezpieczeństwa państwa sprawami traktują państwo, jako zabawę i prywatny folwark Tacy politycy powinny zostać natychmiast odsunięci od sprawowania władzy.

Jesteśmy w sytuacji dramatycznej we wszystkich strategicznych dziedzinach państwowości. Polska nie ma doktryny obronnej, kolejne rządy doprowadziły Wojsko Polskie do ruiny. Planowane jest wysprzedanie polskiej energetyki, co jak przewidują eksperci będzie skutkować gigantycznymi podwyżkami energii. Kolejne rządy są antyrodzinne, antypaństwowe, antyrozwojowe. Nie buduje się infrastruktury, bo zniszczono polską gospodarkę, która w normalnych warunkach prawidłowego funkcjonowania powinna współfinansować budowę dróg, czy infrastruktury. Czas odesłać na polityczną emeryturę obecnie zasiadających w Sejmie polityków. Czas na polski rząd budujący państwo. Czas by wreszcie nastała długo oczekiwana ZMIANA!

Co między innymi proponujemy??? W obliczu zbliżającego się kryzysu, do którego rządzący nie przygotowali Polski przedstawiamy realny, skuteczny program przeciwdziałania kryzysowi, tak, by w tym trudnym okresie rozpocząć natychmiastowe odbudowanie Państwa. Kluczową kwestią jest niezwłoczne powołanie dwóch KONCERNÓW NARODOWYCH – Narodowej Grupy Finansowej– opartej na połączeniu PKO BP i PZU S.A oraz wykupienie przez nią innych banków. Banki powinny być państwowe lub w rękach krajowego kapitału. Obecnie banki znajdują się w rękach obcych, głównie niemieckich i poprzez spekulacje wypompowują nasze oszczędności do banków – matek m.in. w Niemczech. Temu ma zapobiec Narodowa Grupa Finansowa, która będzie wspierać rodzimą przedsiębiorczość, tak, aby Polacy mogli łatwiej uzyskać kredyty inwestycyjne.

Drugim koncernem mającym podnieść na nogi gospodarczo Polskę ma być Narodowy Koncern Przemysłowy, oparty na przemyśle stoczniowym i zbrojeniowym. Ma to być przedsiębiorstwo tak skonstruowane, że każdy produkt finalny – czy to w postaci statku, czy innego towaru wyprodukowanego w przemyśle ciężkim, będzie złożony z elementów wytworzonych tylko w Polsce. Od przysłowiowej śrubki wyprodukowanej w małym zakładzie rzemieślniczym po wielkie silniki, cały ciąg technologiczny ma być w rękach krajowych. To gwarantuje ciągłość produkcji oraz niezależność od konkurencji zagranicznej. Jakakolwiek ingerencja obca w ciąg produkcyjny oraz w zabezpieczający, pod względem finansowym polską produkcję, system bankowy jest istotnym zagrożeniem dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa.

Polska tylko wtedy będzie bogata jak będzie tu odbywać się produkcja oparta na dużych państwowych koncernach i współpracujących z nimi tysiącami małych i średnich prywatnych polskich przedsiębiorstw i gdy produkt finalny będzie eksportowany za granicę, przy silnym wsparciu państwa.

Dość zamykania polskiego przemysłu i wyrzucania ludzi z pracy. Musi wreszcie nadejść prawdziwa ZMIANA.

Polska w końcu musi stać się przedmiotem, a nie podmiotem w stosunkach międzynarodowych. W sprawach zagranicznych powinniśmy wreszcie zrozumieć, że Polska nie ma przyjaciół ani wrogów, ale ma przede wszystkim polskie interesy. Nasze strategiczne położenie geograficzne ma być naszym atutem, który jesteśmy w stanie przekuć w dobrobyt obywateli i siłę państwa. Prymat interesu państwowego nad każdym innym ma być wyznacznikiem dla całej administracji państwowej i wszystkich państwowych służb.

Należy podkreślić, że polską politykę prowadzi się za polskie pieniądze. Niedopuszczalnym jest przyjmowanie pieniędzy na prowadzenie działalności politycznej z zagranicy. Niedopuszczalnym z punktu widzenia racji stanu państwa jest bezmyślna i antypaństwowa zgoda na amerykańską tarczę rakietową w Polsce, w czym oczywiście przodują PO, PIS, czy także przegrani byli liderzy LPR. Nikt myślący po polsku na takie działania się nie godzi!

ZMIANA, jaka w najbliższym czasie nadejdzie w Polsce przywróci Polskę na właściwe tory, to skierowanie na kurs strategicznego programu dla Polski, ZMIANA to Polska naszych marzeń.

Natomiast PO, PIS, SLD, PSL to główni decydenci skierowania Polski na bocznicę, to ich polityka pchnęła nasz kraj w ślepy zaułek, to on wybrali drogę zastoju, to brak nowoczesności, stagnacja wyprzedaż skarbu narodowego, bezrobocie, zmuszanie obywateli do emigracji, niszczenie nauki i przemysłu, to ciągłe awantury dotyczące tematów zastępczych.

Szczegółowo opracowany w formie projektów ustaw, strategiczny program dla Polski, zostanie przedstawiony przez ekspertów z wszystkich dziedzin państwowych w najbliższym czasie. Stowarzyszenie ZMIANA ma na celu zbudować szerokie poparcie ponad podziałami partyjnymi, historycznymi, czy personalnymi, w imię realizacji strategicznego programu naprawczego dla Polski, tak, aby jego jak najszybsze wdrożenie przyczyniło się do złagodzenia skutków nadciągającego kryzysu ekonomicznego.

Polska staje w obliczu wielkiego kryzysu. Rządzący od 20 lat demokratyczną Polską zmarnowali szansę, osłabili i zadłużyli Polskę. Ich zaniedbania, brak państwowotwórczego myślenia, a niejednokrotnie zamierzone kunktatorstwo teraz, w dobie kryzysu, szczególnie dadzą nam się we znaki. Ale jest szansa, gdyż w oparciu o strategiczne, propolskie programy naprawcze, wprowadzone z żelazną konsekwencją jesteśmy w stanie w ciągu kilku lat odbić się od tego dna, do którego wciągnęli nas ci politycy. Potrzebna jest ZMIANA, by wypłynąć na wody dobrobytu oraz rozwoju. Zarząd Tymczasowy jest komitetem organizacyjnym. Pierwszy Zarząd wybrany na Zjeździe Założycielskim będzie szerokim forum wszystkich propaństwowych środowisk, które zdecydują się na uczestniczenie w tej formule organizacyjnej oraz programowej. Tak jak w sytuacjach zagrażających naszemu bytowi narodowemu Polacy potrafili się zjednoczyć, tak teraz jeszcze raz Ojczyzna wymaga od mądrości i tej mądrości sobie oraz wszystkim, kierującym się dobrem Polski życzymy. W mądrości i jedności siła nadchodzącej ZMIANY.

Zarząd Tymczasowy
Stowarzyszenia ZMIANA

/-/ Stanisław Adamski – Chwalibóg
/-/ Sylwester Chruszcz
/-/ Mateusz Piskorski
/-/ prof. Zbigniew Wrzesiński
/-/ Zygmunt Wrzodak


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (37):

Jaka zmiana cd..

...
~prawie_magister 2009-06-26 17:50:16


gmina polska [3]

...
~polakwkurzony 2009-03-12 12:04:30


DOBRA RADA !!! [12]

...
~Klemens W. 2009-02-28 21:04:39


Na pochybel zdrajcom Polski [1]

...
~obiektyw 2009-02-28 08:22:10


wczoraj w faktach tvn [4]

...
~absolwencik 2009-02-26 12:35:15


Zyczę temu związkowi [10]

...
~Andrzej z Kalifornii 2009-02-26 07:57:17


Niedlugo zmiane zalatwi

...
~Artur 2009-02-26 00:07:23

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę