Dodawanie komentarza

Do tematu: Puszkowe samobójstwo

Puszkowe samobójstwo

Wprost, Nature, PAP, WWF/r.n. | 2006-12-16 16:29:31

W czasopiśmie "Nature" z 1999 roku znajduje się artykuł na temat związku chemicznego o nazwie bisfenol A, podobnego do estrogenu. To monomer używany do produkcji tworzyw poliwęglanowych wykorzystywanych w wielu technologiach - zarówno do wytwarzania butelek, jak i wypełnień dentystycznych. Wchodzi on również w reakcje z receptorami estrogenui tym samym okazuje się, że jest to jedna z najbardziej szkodliwych substacji stosowanych w przemyśle spożywczym.

Stosowanie Bisfenolu A - silnej trucizny używanej do lakierowania metalowych opakowań oraz... w produkcji butelek do karmienia niemowląt, będzie zabronione na terenie całej Unii Europejskiej.

Środek ten po opublikowaniu raportu brytyjskich toksykologów został zamieszczony na czarnej liście Wspólnoty Europejskiej.

Dotychczas uważano, iż środek ten w dawkach niewielkich jest całkowicie nieszkodliwy. Jednakże jak się okazuje, najmniejsza dawka może prowadzić do zaburzeń psychicznych i nerwowych. U dzieci prowadzi nawet do zaniku różnicy płciowych, osłabienia wzroku, pamięci i refleksu.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (5):

ale gupoty [3]

...
~pushkin 2006-12-19 23:19:17


Puszki Pandory!

...
~Rotten 2006-12-17 11:04:11

Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę