Dodawanie komentarza

Do tematu: List Marka Zuckerberga do inwestorów

List Marka Zuckerberga do inwestorów

red. Adam Michalak | 2012-05-18 16:09:54

CEO Facebooka Mark Zuckerberg opublikował specjalny list do inwestorów w związku z jutrzejszą giełdową premierą na giełdzie.

Drogi potencjalny inwestorze:
Przez lata traciłeś czas na Facebook-u. Teraz najwyższa pora stracić na nim swoje pieniądze.

Jutro giełdowa premiera Facebook-a i wiem dokładnie co sobie myślisz. Czym różni się Facebook od bąbla dot-comów z początku roku 2000-cznego?

Z jednej strony, ówczesne złe giełdowe dot-comy były mocno przespekulowanie i nie bazowały na prawdziwym biznesie. Z drugiej strony, facebook opiera sie o solidne fundamenty takich gier (przyp.red.) jak angry birds (wściekłe ptaki) bądź imaginary sheep (wyimaginowane owce).

Po drugie, Facebook jest najbardziej udaną siecią społecznością na świecie, umożliwiającą milionom ludzi, dzielenie się nieistotnymi informacjami z ludźmi, których ledwo znają.

Po trzecie, za każdym razem kiedy ktoś kliknie na reklamę na Facebooku, portal zarabia pieniądze. Podczas gdy wielu robi to bez celu, miliony klikają wskutek błędu podczas upojenia alkoholowego. W całości ukradliśmy te ideę z iTunes.

Ostatecznie, jeśli zainwestujesz w Facebooka, staniesz się osamotniony. W rezultacie używania Facebooka w ostatnich latach, ponad 900 mln ludzi na całym świecie doznało średniego typu uszkodzenia mózgu, tracąc zdolności rzeczywistego oceniania sytuacji. To będą twoi koledzy inwestorzy.

Z twoją pomocą, jeśli wszystko jutro pójdzie dobrze, Facebook osiągnie wartość 100 mld dolarów. Aby uzmysłowić wartość tej kwoty, JP Morgan byłby zdolny ją stracić w ciągu czterech, pięciu transakcji.

Ostatnia myśl: co ja, Mark Zuckerberg, zrobię z 18 miliardami, które zamierzam zarobić na akcjach Facebooka? Hmm, rozważam kupić Grecję ale po tym i tak zostanie mi 18 miliardów. LOL.

Pozdrawiam,

MarkŹródło:
A Letter from Mark Zuckerberg

Okazuje się, że list jest żartem amerykańskiego komika.


Mikrosłuchawka
+ Dodaj komentarz

Komentarze (0):
Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę